Formy wsparcia

Ośrodek Rehabilitacji Dziennej oferuje zajęcia dla 40 osób z niepełnosprawnościami,
w tym z niepełnosprawnością intelektualną.

Formy wsparcia:

Trening pedagogiczny

Realizacja wsparcia wpłynie na poprawę rozwoju psychoruchowego beneficjentów projektu poprzez usprawnienie percepcji wzrokowej i słuchowej, koordynacji wzrokowo-ruchowej, pamięci wzrokowej i słuchowej, sprawności ruchowej, koncentracji uwagi i orientacji w przestrzeni.
Dzięki zastosowaniu formy wsparcia u beneficjentów nastąpi:

Proponowana forma wsparcia przygotuje beneficjentów projektu do lepszego funkcjonowania w codziennym życiu, wpłynie na rozwój samodzielności i zaradności życiowej.

Aktywność twórcza

Realizacja wsparcia wpłynie na poprawę rozwoju psychoruchowego beneficjentów projektu poprzez rozwinięcie ich aktywności twórczej dzięki wyrażaniu siebie w ekspresji plastycznej, muzycznej i ruchowej.
Dzięki zastosowaniu formy wsparcia u beneficjentów nastąpi:

Proponowana forma wsparcia zwiększy aktywność własną beneficjentów projektu, rozwinie wiarę we własne możliwości i podniesie ich samoocenę.

Terapia zaburzeń mowy i komunikacji językowej

Realizacja terapii zaburzeń mowy i komunikacji językowej ukierunkowanej na indywidualne potrzeby rozwojowe beneficjentów projektu wpłynie na poprawę ich rozwoju psychoruchowego poprzez wzrost umiejętności w zakresie nadawania i odbioru mowy umożliwiających porozumiewanie się z otoczeniem w różnych sytuacjach codziennych.
Dzięki zastosowaniu formy wsparcia u beneficjentów porozumiewających się werbalnie nastąpi:

Dzięki zastosowaniu formy wsparcia u beneficjentów niemówiących, porozumiewających się z wykorzystaniem alternatywnych i wspomagających metod komunikacji (AAC) nastąpi:

Proponowana forma wsparcia będzie również szansą dla beneficjentów projektu na poprawę funkcjonowania społecznego (między innymi) z uwagi na umiejętność lepszego komunikowania się z otoczeniem.

Terapia zaburzeń funkcji poznawczych

Realizacja terapii zaburzeń funkcji poznawczych wpłynie na poprawę rozwoju psychoruchowego beneficjentów projektu poprzez rozwój elementarnych procesów poznawczych - uwagi, percepcji, pamięci oraz wzrost umiejętności społecznych.
Dzięki zastosowaniu formy wsparcia u beneficjentów projektu nastąpi:

Proponowana forma wsparcia zapewni beneficjentom projektu stały, indywidualny rozwój, zwiększy ich zakres wiadomości i umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania w codziennym życiu.

Terapia ruchowa

Realizacja terapii ruchowej wpłynie na poprawę rozwoju psychoruchowego beneficjentów projektu poprzez udział w zajęciach ruchowych utrwalających nawyk podejmowania aktywności fizycznej dla zachowania zdrowia, utrzymania sprawności fizycznej, dobrego samopoczucia i prowadzenia aktywnego trybu życia.
Ponadto udział w terapii ruchowej zapewni beneficjentom:

Proponowana forma wsparcia poprawi samopoczucie i codzienną jakość życia beneficjentów projektu.